ŠKOLA S ÚSMĚVEM
Český jazyk 2022/2023

 

 

Sešity pro český jazyk

Pro český jazyk 6. – 9. třída bude potřeba 5 sešitů č. 544.
Všechny sešity i učebnice budou řádně zabalené do čistých nepočmáraných obalů a takto je žáci budou udržovat po celý školní rok.Dále budeme potřebovat sešit na čtenářský deník. Ten může být jakýkoli (A4, A5, linkovaný, nelinkovaný…). Pokud máte z loňska, můžete v něm pokračovat.Na každou hodinu je vhodné mít další sešit nebo blok A5, z něhož lze trhat papíry, popř. mít volné papíry pro používání na psaní nanečisto apod.Žáci 6. ročníku si pořídí desky na portfolio A4 a k nim euroobaly na zakládání slohových prací, testů… Tyto desky budeme používat až do 9. ročníku.
Žáci 7. – 9. ročníku si zkontrolují stav svých portfolií, doplní si euroobaly, v případě zničení si pořídí nové.

Na hodinách českého jazyka potřebujeme rovněž kancelářský papír. Používáme ho pro kopírování pracovních listů, procvičovacích cvičení, píšeme na něj slohové práce apod. Pokud je to možné, přineste ho do školy.

 

Zakoupení pracovních sešitů pro český jazyk:


I v letošním školním roce budou žáci používat pracovní sešit, který doporučuji zakoupit. Prosím o zaplacení co nejdříve. Děkuji.

 

Termíny a pokyny ke čtenářskému deníku:

Ze seznamu knih si vyber pro každé pololetí jeden titul, tedy za rok dva tituly. K nim si můžeš vybrat další dva tituly podle sebe. Celkem za školní rok přečteš minimálně 4 tituly. Rozvrhni si jejich četbu na jednotlivé měsíce.

Zapiš si, o čem jsi četl(a) podle uvedených pokynů. Nemusíš dodržet všechny body z jednotlivých oddílů, jsou pro tebe jakousi osnovou, které se můžeš držet. Ale pozor, očíslované oddíly je nutné dodržet!

Zápis z přečtené první knihy odevzdáš na konci října, zápis z druhé knihy začátkem ledna, zápis o třetí knize koncem března a poslední koncem května. Přesné termíny si určíme v průběhu roku.

 

 Seznam knih 6. třída.doc

Seznam knih 7. třída.doc

Seznam knih 8. třída.doc

Seznam knih 9. třída.doc

 

 

Záznam o přečtené knize 2021.docx

Zápis z četby 2022.docx

Hodnocení zápisu z četby.docx

 

 

Příprava pro přijímací řízení na střední školy: zde

 

 

VZOR ÚPRAVY SLOHOVÉ PRÁCE ZDE.

 

 

 

Olympiáda v českém jazyce – školní kolo

IMG-20221214-WA0000.jpg

 

Ve středu 7. 12. 2022 se v naší škole konal 49. ročník školního kola Olympiády v českém jazyce – I. kategorie. Dvacet osm žáků z osmé a deváté třídy se nebálo ověřit si, jak dobře jsou na tom z českého jazyka. V jazykové části přemýšleli, vymýšleli, zdůvodňovali, prostě řešili osm úkolů, ve druhé části vymýšleli a přemýšleli ještě trochu víc, protože je čekal slohový úkol na téma Na listopadu se mi líbí/nelíbí.... A jak to dopadlo na prvních třech místech? 

1. místo: Barbora Šálená

2. místo: Natálie Honová

3. místo: Matěj Panáček

Žákyně na prvních dvou místech nás budou reprezentovat v okresním kole.

Děkuji všem za účast.

Mgr. Ilona Žídková

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Menu

8. 6. Medard

Zítra: Stanislava

 

Bakaláři - elektronická žákovská knížka
Bakaláři-1-400x400.png

Jídelní lístek

5. - 9. 6. 2023

 

 

 

  

 Aktuální tiskopisy ke stažení

ZDE