VI. TŘÍDA

Věra Jelínková - Zeměpis, Výchova ke zdraví

Mgr. Yvetta Zemanová - Výtvarná výchova

Mgr. Jan Kramář - Pracovní výchova

Pěvecká soutěž - J. V. Stich-Punto by se divil....
Vyhráli jsme jedno z 1. míst

Pár fotek z výletu:

Účastníci velikonoční výstavy

U HASIČŮ V KUTNÉ HOŘE

V pondělí 7. 3. 2011 jsme byli na návštěvě u hasičů v Kutné Hoře. Když jsme dorazili na místo, tak jsme si mysleli, že stojíme před hotelem, ale to nebyla pravda, stáli jsme před hasičskou stanicí. Tam se nás ujali profesionální hasiči - Vendy a Honza. Procházeli jsme celou budovu. Honza nám ukázal, jak se jezdí po skluzech. Když jsme sešli do garáže, prohlédli jsme si hasičská auta. Byla obrovská. Honza a Vendy nám řekli, co v těch autech vozí a k čemu ty věci slouží a také nám je ukázali. Bylo super, že jsme si do nich mohli sednout.
Když jsme si všechno prohlédli, tak jsme se šli podívat ven.Venku jsme viděli cvičnou věž a různé překážky, na kterých hasiči cvičí. Potom jsme se rozloučili a jeli jsme ke škole. Prohlídka se nám moc líbila a těšíme se na další návštěvu hasičů u nás ve škole.

Za 6. třídu napsala: Barbora Slavíková

Něco málo o nás a co jsme společně zažili:

Eliška Fundová

Ráda chodím na mažoretky. Mám ráda zvířata. S kamarádkami jsem hodně ráda.

Zážitky z 6. třídy- kino IMAX

S celým druhým stupněm jsme jeli do Prahy. Autobusem jsme jeli až před Flóru.

Tam jsme šli do kina. Potom jsme odjeli autobusem zpátky do Žehušic před školu.

Jakub Krča

Ahoj, jmenuji se Jakub a mám rád zvířata. Rád hraji fotbal a florbal. Bydlím v Žehušicích.

Zážitky z šesté třídy - Výlet do Prahy

Přijeli jsme vlakem do Prahy . Tam jsme šli na hudební výstavu o Beatles. Také jsme jeli lanovkou na Petřín, kde jsme šli do zrcadlového bludiště.

Jan Čonka

Ahoj, jmenuji se Honza . Baví mě sport. Mám střední postavu.

Jaroslav Karela

Ahoj, jmenuji se Jára. Baví mě sport. Mám střední postavu.

Veronika Kelemenová

Mám ráda psy a kočky.Baví mě chodit ven s kamarády. Moje přezdívka je Veverka.

Marcela Kalousková

Moje záliby jsou – mažoretky, jízda na koni a skákat výšku. Mám ráda psy, fretky, koně, delfíny. Moje přezdívky jsou – Beruška, Maršík, Žirafa. Ráda chodím ven s nejlepší kamarádkou.

Zážitky z 6. třídy – exkurze do Prahy

S paní učitelkou Poskočilovou jsme byli v Praze na exkurzi. Zastavili jsme se v muzeu hudby na Beatles, pak jsme jeli lanovkou na Petřínskou rozhlednu. Pak do Zrcadlového sálu a do Flory. Tam jsme šli do Mekáče a měli jsme rozchod 1 hodinu. Celá Flora byla zaplněná dětmi. Po té hodině jsme jeli z Prahy vlakem domů.
V Čáslavi si nás vyzvedli rodiče.

Klára Černá

Moje přezdívka je Kája nebo Kadla. Mám ráda muziku, ráda tancuju. Baví mě starat se o zvířata.

Linda Pilařová

Moje přezdívka je Lili nebo Pinda. Mám ráda hudbu, moc ráda tancuju. Baví mě jízda na koni.

Zážitky z VI. třídy – vánoční besídka

Velmi se nám líbila besídka. Každá třída na besídce vystoupila s něčím zajímavým. My jsme tam vystoupily s nádhernou písní jménem Grónská zima.

Lukáš Procházka

Mám rád počítač. Nebaví mě čeština, ale baví mě informatika a matematika.

V šesté třídě mě nic moc nebaví, je to nanic. Nejraději bych ujel.

Milan Maštalíř

Ahoj, jmenuji se Milan Maštalíř. Baví mě sport, hlavně florbal. Bydlím ve Svobodné Vsi.

Zážitky z 6. třídy

Líbil se mi výlet do Zoo v Jihlavě.

Mirek Jalovečky a Marek Šturma

Ahoj, já jsem Mirek Jalovecký a já Marek Šturma.

Marek: Já mám rád psy a gepardy. Mám ve škole hodně kamarádů, např. Lukáše.

Mirek:Já mám rád všechna zvířata. A nejradši mám psy a kočky.

A ve škole mě baví matika, informatika a hudební výchova.

Zážitky v 6.třídě

Byli jsme v Praze a v zoo. Viděli jsme tam tygra a geparda. Byl to opravdový zážitek.

Petr Jalovecký

Rád hraji fotbal. Rád venčím psa. Mám dva bráchy. Ve škole se mi nejvíce líbil výlet do ZOO v Jihlavě.

Růžanská Nikola

Ahoj, jsem Nikča. Kamarádi mi říkají Čazik nebo Žůža. Ráda poslouchám hudbu (konkrétně DnB).Baví mě jízda na koni.

Zážitky z VI. Třídy - Kino IMAX

22.12.2010 jsme vyrazili s celým druhým stupněm do Pražského kina IMAX. Před začátkem jsme si mohli zakoupit popcorn nebo nějaké pití. Promítali zajímavý dokument o vesmíru. Po kině jsme měli dvě hodiny rozchod po Flóře.

Nikola Svobodová

Ahoj, jsem Nikča, spolužáci mi říkají Niki. Mám ráda koně. Ráda chodím na mažoretky, hraju na kytaru a starám se o zvířata.

Lucie Verunáčová

Ahoj, jsem Lůca, spolužáci mi říkají Lucijus. Ráda hraju na kytaru a starám se o svého pejska Báru. Až vyrostu, chci být veterinářka. Zatím čauky.

Zážitky z VI.třídy - Kino IMAX

22.12.2010 celý druhý stupeň vyrazil do Prahy do IMAXU. Než jsme si šli sednout, mohli jsme si koupit nějaké občerstvení a něco k pití. IMAX jsme si užili. Doufáme, že se tam ještě někdy pojedeme podívat.

Vařečka Vojtěch

Starám se o papouška. Rád sedím u počítače. Chodím venčit psa.

Zážitky v VI.třídě

1. Výlet do Prahy: Jeli jsme vlakem a metrem. Následovala pěší túra nahoru na Petřín a potom muzeum hudby (výstava Beatles), cesta metrem a palác Flora, kde jsme utratili všechny peníze. Pak už jen cesta domů.

2. Školní besídka: Moc pečlivě jsme se na ni nepřipravovali. Naše vystoupení ale celkem ušlo. Jinak byl taky jarmark, kde se prodávaly některé výrobky žáků.

Hodina dějepisu - pravěk:

Exkurze do Prahy:

25. 4. Marek