Třídní učitelka: Mgr. Iveta Poskočilová

(Ztv)

Recitace básničky

Napsal o třídě

V naší třídě je 12 kluků a 6 děvčat. Jsme velice hluční a živí. Ne vždy se dokážeme dohodnout, někdy se i pohádáme, ale když jde do tuhého,t áhneme za jeden provaz. Jsme dobří ve sportu. Paní učitelku občas pěkně potrápíme. Přesto jsem rád,  že chodím do této třídy.

Autor: Marek Pilař

Jsme třída fotbalistů

Naše třída je dobrá ve fotbale i ve florbale. Máme dobré hráče. Jsme nejstarší na 1.stupni. Holky jsou dobrý ve vybice. Na běhání je tady nejrychlejší Všét'a. Ve fotbale jsou nejlepší Lád'a, Všét'a,Marek P., Marek V.,já, Kuba, Matouš i Pepa. Naše třída je fotbalová jedenáctka. Holky taky hrají fotbal, hlavně Verča. Naše třída je skvělá. Naše paní učitelka je na nás hodná.

Autor:Jan Krejčíř

Naši noví spolužáci

Napsal o sobě:

Jmenuji se Marek Vamberský.Je mi deset let.Mé záliby jsou míčové hry,jízda na kolečkových bruslích.Hraji závodně fotbal za Sparta ČKD Kutná Hora a.s.Hraji např. proti AFK Kolín,Polaban Nymburk,Spartak Příbram...Celý život jsem bydlel v Kutné Hoře a v srpnu jsme se přestěhovali do Rohozce.V Kutné Hoře jsem chodil do školy na Kamennou Stezku čtyři roky a měl jsem tam hodně kamarádů.Moje nejoblíbenější číslo je 3.Mám sedmnáctiletého bráchu Lukáše,který chodí do Kolína na sportovní školu.

Napsal o sobě:

Jmenuji se Vít Veselý.Narodil jsem se 2.10.1995.Bydlím v Chotusicích.Moje zájmy jsou fotbal a florbal.V nové škole se mi moc líbí.Našel jsem si tu nové kamarády.Je tu hodně kroužků.Já chodím na florbal.Možná se přihlásím do chovatelského kroužku.

Při pracovních činnostech s oblíbeným panem učitelem Kramářem

Výlet na Kačinu

Dne 27.září jela naše třída s paní učitelkou Poskočilovou autobusem na zámek Kačina.Od autobusu k zámku vede lesní cesta,kterou jsme došli do parku.Tam byly k vidění sluneční hodiny.Pak se šlo do kaple,kde byl pán z farmy a paní z rádia.Tam se nás vyptávali,kdo má doma farmu nebo zemědělské zvíře.Hráli tam na piano a zpívali písničky o ekopotravinách.Potom jsme se přesunuli do zámku.Zde si všichni mohli vyzkoušet brnění,meče,luky, prostě vše, co bylo k vidění.Na zámku se mi nejvíce líbilo psaní perem a meče.V parku mě zaujaly sluneční hodiny.Na výletě se mi moc líbilo.

Autorka:Veronika Havlíčková

ZBYSLAVEC - ŠKOLA V PŘÍRODĚ

Matematický klokan

Jako každým rokem se u nás koná Mezinárodní soutěž v Matematickém klokanovi. Tento rok se konal 16. 3. 2007. Letos se účastnili žáci od 2. – 9. třídy. Celkem 79 žáků.

Seznámení s pravidly soutěže:

-          úlohy jsou rozděleny do tří skupin podle bodování (úlohy za 3, 4 a 5 bodů)

-          za každou správnou odpověď získáte body (3, 4, 5)

-          za každou neřešenou úlohu nezíská ani neztratí žádný bod

-          za každou špatně zodpovězenou úlohu se odečítá 1 bod

-          není možné získat 119 ani 118 bodů

-          při řešení není dovoleno užívat kalkulačky, tabulky ani žádnou jinou literaturu

Matematický klokan se dělí na kategorie:

2. – 3. třída – Cvrček     (60 bodů)

4. – 5. třída – Klokánek (120 bodů)

6. – 7. třída – Benjamín (120 bodů)

8. – 9. třída – Kadet       (120 bodů)

Nejúspěšnější řešitelé:

Cvrček:               1. místo: Vojtěch Vařečka, Anežka Hošková

Klokánek:           1.místo: Marek Pilař

Benjamín:          1. místo: Tereza Lišková

Kadet:                1. místo: Veronika  Paďourová

Seznam škol v okresním kole:

-          Gymnázium Čáslav

-          Gymnázium J. Ortena Kutná Hora

-          ZŠ Čáslav Masarykova

-          ZŠ Čáslav Žižkovo náměstí

-          ZŠ Čáslav Sadová

-          ZŠ Červené Janovice

-          ZŠ Kácov

-          ZŠ Krchleby

-          ZŠ Křesetice

-          ZŠ Kutná Hora Kremnická

-          ZŠ Nové Dvory

-          ZŠ Potěhy

-          ZŠ Suchdol

-          ZŠ Uhlířské Janovice

-          ZŠ Zbraslavice

-          ZŠ Žehušice

-          ZŠ Žleby

Příklady pro Matematického klokana 2007

Kategorie: Benjamín

1)      Klokan Standa skáče rychlostí 4 skoky za 6 sek . Za kolik sekund udělá 10 skoků?

a) 10s     b) 12s   c)  15s   d) 18s   e) 20s

Správná odpověď zní  : C) 15s

2)      Dřevěnou krychli o objemu 1m3  rozřežeme na menší krychle o objemu 1dm3. Tyto krychle stavíme jednu na druhou do vysoké „ věže „. Určete nejvyšší možnou výšku této věže.

a) 1m   b) 10m  c) 110m  d) 1000m e) 100m

Správná odpověď zní: E) 100m

Kategorie: Kadet

1)      Na rovnoběžných přímkách x a y bylo nakresleno 6 bodů, 4 body na přímce x a 2 body na přímce y. Kolik trojúhelníků má všechny vrcholy v těchto bodech?

a) 6    b) 8       c) 12       d) 16       e) 18

Správná odpověď zní: D) 16

2)      Chodec šel na své dvouhodinové procházce nejprve po rovině rychlostí 4 km/hod, potom stoupal do kopce rychlostí 3 km/hod. Stejnou cestou se vracel zpět. Z kopce šel rychlostí 6 km/hod a po rovině opět rychlostí 4 km/hod. Kolik kilometrů ušel celkem?

a) nemůžeme vypočítat   b) 6 km   c) 7,5 km   d) 8 km   e) 10 km

Správná odpověď zní: D) 8 km