Žáci 7. a 9. ročníku v rámci výuky fyziky navštívili Planetárium v Hradci Králové. Připravený program byl zaměřen na vesmír a optiku. Žáci se dozvěděli zajímavé informace o zatmění Slunce a Měsíce i o dalších příbuzných optických úkazech. Žáci si také prohlédli oblohu v různých časových obdobích a mohli vidět, co vše lze na noční obloze pozorovat. Celý program byl velmi poutavý, zajímavý a pro žáky přínosný.