V pátek 15. 5. nás navštívila skupina Pernštejni, která žáky 1. i 2. stupně poutavou formou seznámila s obdobím starověkého Říma. Děti se dozvěděly mnoho zajímavostí o životě římských panovníků a vojáků, jejich výzbroji i způsobu boje. Žáci si mohli na vlastní kůži vyzkoušet roli římských bojovníků a společně vytvořili známou obrannou formaci zvanou „želva“. Celý program byl velmi zábavný, interaktivní a děti si z něj odnesly spoustu nových poznatků.