Český jazyk 2023/2024

Sešity pro český jazyk

Pro český jazyk 6. – 9. třída bude potřeba 5 sešitů č. 544.
Všechny sešity i učebnice budou řádně zabalené do čistých nepočmáraných obalů a takto je žáci budou udržovat po celý školní rok. Dále budeme potřebovat sešit na čtenářský deník formátu A4 (linkovaný nebo nelinkovaný). Pokud máte z loňska, můžete v něm pokračovat. Na každou hodinu je vhodné mít další sešit nebo blok A5, z něhož lze trhat papíry, popř. mít volné papíry pro používání na psaní nanečisto apod. Žáci 6. ročníku si pořídí desky na portfolio A4 a k nim euroobaly na zakládání slohových prací, testů… Tyto desky budeme používat až do 9. ročníku.
Žáci 7. – 9. ročníku si zkontrolují stav svých portfolií, doplní si euroobaly, v případě zničení si pořídí nové.

Termíny a pokyny ke čtenářskému deníku:

Ze seznamu knih si vyber pro každé pololetí jeden titul, tedy za rok dva tituly. K nim si můžeš vybrat další dva tituly podle sebe. Celkem za školní rok přečteš minimálně 4 tituly. Rozvrhni si jejich četbu na jednotlivé měsíce. Zapiš si, o čem jsi četl(a) podle uvedených pokynů. Zápis z přečtené první knihy odevzdáš na konci října, zápis z druhé knihy začátkem ledna, zápis o třetí knize koncem března a poslední koncem května. Přesné termíny si určíme v průběhu roku.

Seznam knih 6. třída.doc

Seznam knih 7. třída.doc

Seznam knih 8. třída.doc

Seznam knih 9. třída.doc

Zápis z četby 2022.docx

Příprava pro přijímací řízení na střední školy: zde

VZOR ÚPRAVY SLOHOVÉ PRÁCE ZDE.

Olympiáda v českém jazyce I. kategorie

20231212_084445.jpg

Školní kolo 50. ročníku Olympiády v českém jazyce I. kategorie proběhlo na naší škole 6. 12. 2023. Z celkového počtu žáků 8. a 9. ročníku (39 žáků) se zúčastnilo 16 žáků (3 žáci se přihlásili, ale pro nemoc chyběli). Z 8. ročníku se přihlásilo 6  žáků, 10 žáků bylo z  9. ročníku. Všichni zúčastnění řešili různé jazykové úlohy, letos pět úkolů, které se dále děly do dalších podúkolů, a psali písemnou práci na téma Poprvé sám/sama...v rozsahu 200 – 300 slov.

Celkem mohli žáci získat 50 bodů, 30 bodů za jazykovou část, 20 bodů za slohovou část. Každý úkol je hodnocen různým počtem bodů a neznamená automaticky za jednu správnou odpověď jeden bod.

A jak to dopadlo?

20231212_084518.jpg

1. místo: Vanišová Natálie
  2. místo: Forst Lukáš
  3. místo: Koudela Oldřich

Všem děkuji za účast a výhercům blahopřeji.

Mgr. Ilona Žídková