ŠKOLA S ÚSMĚVEM

Český jazyk 2021/2022

Sešity pro český jazyk

Pro český jazyk 6. – 9. třída bude potřeba 5 sešitů č. 544.
Všechny sešity i učebnice budou řádně zabalené do čistých nepočmáraných obalů a takto je žáci budou udržovat po celý školní rok.Dále budeme potřebovat sešit na čtenářský deník. Ten může být jakýkoli (A4, A5, linkovaný, nelinkovaný…). Pokud máte z loňska, můžete v něm pokračovat.Na každou hodinu je vhodné mít další sešit nebo blok A5, z něhož lze trhat papíry, popř. mít volné papíry pro používání na psaní nanečisto apod.Žáci 6. ročníku si pořídí desky na portfolio A4 a k nim euroobaly na zakládání slohových prací, testů… Tyto desky budeme používat až do 9. ročníku.
Žáci 7. – 9. ročníku si zkontrolují stav svých portfolií, doplní si euroobaly, v případě zničení si pořídí nové.

Na hodinách českého jazyka potřebujeme rovněž kancelářský papír. Používáme ho pro kopírování pracovních listů, procvičovacích cvičení, píšeme na něj slohové práce apod. Pokud je to možné, přineste ho do školy.

Zakoupení pracovních sešitů pro český jazyk:

I v letošním školním roce budou žáci používat pracovní sešit, který doporučuji zakoupit. Prosím o zaplacení co nejdříve. Děkuji.

Termíny a pokyny ke čtenářskému deníku:

Ze seznamu knih si vyber pro každé pololetí jeden titul, tedy za rok dva tituly. K nim si můžeš vybrat další dva tituly podle sebe. Celkem za školní rok přečteš minimálně 4 tituly. Rozvrhni si jejich četbu na jednotlivé měsíce.

Zapiš si, o čem jsi četl(a) podle uvedených pokynů. Nemusíš dodržet všechny body z jednotlivých oddílů, jsou pro tebe jakousi osnovou, které se můžeš držet. Ale pozor, očíslované oddíly je nutné dodržet!

Zápis z přečtené první knihy odevzdáš na konci října, zápis z druhé knihy začátkem ledna, zápis o třetí knize koncem března a poslední koncem května. Přesné termíny si určíme v průběhu roku.

Seznam knih 6. třída.doc

Seznam knih 7. třída.doc

Seznam knih 8. třída.doc

Seznam knih 9. třída.doc

Záznam o přečtené knize 2021.docx

Příprava pro přijímací řízení na střední školy: zde

VZOR ÚPRAVY SLOHOVÉ PRÁCE ZDE.

Olympiáda v českém jazyce I. kategorie

Školní kolo 48. ročníku Olympiády v českém jazyce I. kategorie proběhlo na naší škole 9. 2. 2022 z důvodu nepříznivé epidemiologické situace v souvislosti s onemocněním Covid 19 (karanténa, izolace). Z celkového počtu žáků 8. a 9. ročníku (45 žáků) se zúčastnilo 20 žáků (2 žáci se přihlásili, ale pro nemoc chyběli). Všichni zúčastnění si chtěli vyzkoušet úroveň svých dovedností a znalostí v českém jazyce, někteří žáci devátého ročníku si chtěli vyzkoušet řešení neobvyklých úloh, které by se mohly objevit i u přijímacích zkoušek. Z 8. ročníku se přihlásilo 15  žáků, 5 žáků bylo z  9. ročníku.

Letošní ročník školního kola obsahoval sedm úkolů v gramatické části a úkol slohový, jak je již tradicí, v druhé části. Celkem mohli žáci získat 50 bodů, 30 bodů za jazykovou část, 20 bodů za slohovou část. Každý úkol je hodnocen různým počtem bodů a neznamená automaticky za jednu správnou odpověď jeden bod.

A jak to dopadlo?

1. místo: Pikuliaková Nela
  2. místo: Šálená Barbora
  3. místo: Stehnová Veronika

Olympiáda foto.jpg

Všem děkuji za účast. Výhercům blahopřeji a držím palce při reprezentaci v okresním kole.

Mgr. Ilona Žídková

6. 7. Mistr Jan Hus