Jana Václava Sticha-Punta Žehušice

Český jazyk 2018/2019

Olympiáda v českém jazyce – školní kolo

Školní kolo již 45. ročníku Olympiády v českém jazyce I. kategorie proběhlo na naší škole 16. 11. 2018. Žáci osmého a devátého ročníku si ověřili úroveň svých dovedností a znalostí v českém jazyce, někteří si chtěli vyzkoušet řešení neobvyklých úloh, které by se mohly objevit i u přijímacích zkoušek.

A kdo vyhrál?

1. místo: Suchá Karolína, 9. ročník

2. místo: Jan Mikuláš Nerad, 9. ročník

3. místo: Podnecká Adriana, 9. ročník, Skaláková Barbora 9. ročník

46847867_2106732779347885_2717803589207588864_n.jpg

Sešity pro český jazyk

Pro český jazyk 6. – 9. třída bude potřeba 5 sešitů č. 544.
Všechny sešity i učebnice budou řádně zabalené do čistých nepočmáraných obalů a takto je žáci budou udržovat po celý školní rok.Dále budeme potřebovat sešit na čtenářský deník. Ten může být jakýkoli (A4, A5, linkovaný, nelinkovaný…). Pokud máte z loňska, můžete v něm pokračovat.Na každou hodinu je vhodné mít další sešit nebo blok A5, z něhož lze trhat papíry, popř. mít volné papíry pro používání na psaní nanečisto apod.Žáci 6. ročníku si pořídí desky na portfolio A4 a k nim euroobaly na zakládání slohových prací, testů… Tyto desky budeme používat až do 9. ročníku.
Žáci 7. – 9. ročníku si zkontrolují stav svých portfolií, doplní si euroobaly, v případě zničení si pořídí nové.

Na hodinách českého jazyka potřebujeme rovněž kancelářský papír. Používáme ho pro kopírování pracovních listů, procvičovacích cvičení, píšeme na něj slohové práce apod. Pokud je to možné, přineste ho do školy.

Zakoupení pracovních sešitů pro český jazyk:

I v letošním školním roce budou žáci používat pracovní sešit, který doporučuji zakoupit. Cena je pro všechny ročníky 77 Kč. Prosím o zaplacení co nejdříve. Děkuji.

Termíny a pokyny ke čtenářskému deníku:

Ze seznamu knih si vyber pro každé pololetí jeden titul, tedy za rok dva tituly. K nim si můžeš vybrat další dva tituly podle sebe. Celkem za školní rok přečteš minimálně 4 tituly. Rozvrhni si jejich četbu na jednotlivé měsíce.

Zapiš si, o čem jsi četl(a) podle uvedených pokynů. Nemusíš dodržet všechny body z jednotlivých oddílů, jsou pro tebe jakousi osnovou, které se můžeš držet. Ale pozor, očíslované oddíly je nutné dodržet!

Zápis z přečtené první knihy odevzdáš na konci října, zápis z druhé knihy začátkem ledna, zápis o třetí knize koncem března a poslední koncem května. Přesné termíny si určíme v průběhu roku.

Seznam knih 6. třída.doc

Seznam knih 7. třída.doc

Seznam knih 8. třída.doc

Seznam knih 9. třída.doc

Záznam o přečtené knize.docx

Příprava pro přijímací řízení na střední školy: zde

14. 12. Lýdie

Zítra: Radana

17. - 21. 12. 2018

Organizace školního roku 2018/2019

Školní řád 2017

Tiskopisy ke stažení

zde (uvolnění žáka na 2 a více dní, žádost o odklad školní docházky, žádost o individuální vzdělávací plán...).

ZŠ ŽEHUŠICE 22

Podrobné informace zde.